Z pewnością większość osób, które na początku lat 90. posiadały telewizor, kojarzy panią Grażynę Padée, która niemal codziennie rozświetlała ekrany swoją osobą by przekazać najnowsze informacje dotyczące pogody. Jak jednak przyznała sama prezenterka - nie było to jej marzeniem. Jak potoczyło się życie pogodynki po odejściu z telewizji?

Nikt nie spodziewał się po pogodynce takiej kariery

Jak opowiedziała Padée - na castingu do posady pogodynki w Telewizji Polskiej znalazła się zupełnie przypadkiem, weszła na niego wręcz z ulicy. To właśnie wtedy, w roku 1990, miejsce PRL-owskiego "Dziennika Telewizyjnego" zaczęły zajmować raczkujące jeszcze "Wiadomości".

Pogodynka wspomina ten okres jako czas wielkich przemian. Zgłosiła się do starań o posadę w "Wiadomościach", gdyż miała miłą prezencję i dobrą dykcję do wykonywania tego zawodu. Ku jej zdziwieniu, nie zaproponowano jej posady prezenterki wiadomości, ale właśnie pracę pogodynki - i to z nią była kojarzona przez kolejne kilkanaście lat.

Sama prezenterka wspomina, że chociaż w młodości chciała być dziennikarką, to wybrała zupełnie inny zawód. Jak się okazuje, przed karierą pogodynki nie miała żadnego doświadczenia w wystąpieniach przed kamerą, gdyż wcześniej pracowała w... laboratorium Instytutu Chemii Przemysłowej Politechniki Warszawskiej! To właśnie tam ukończyła również studia chemiczne. Była również wykwalifikowanym rzecznikiem patentowym w kancelarii patentowej. Trudno było więc spodziewać się po niej tego, że zrobi karierę w telewizji - a jednak!

Dalszą karierę pogodynki przekreślił jednak... doktorat, który Padée obroniła zaledwie kilka lat po podjęciu pracy w telewizji. Musiała wtedy wybrać, co jest dla niej ważniejsze - okazała się to być kariera chemika. Bez żalu pożegnała się jednak z telewizją.

"Od początku wiedziałam, że to będzie to tylko jakiś etap w moim życiu, jeden z wielu. Z telewizją nigdy nie wiązałam swojej przyszłości" - wyznała.

Dzisiaj Padée jest cenionym rzecznikiem patentowym oraz zawodowym pełnomocnikiem patentowym przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Posiada nawet własną kancelarię.

Za telewizją nie tęskni wcale - przyznaje, że obecnie straciła ona całą swoją magię, a ludzie związani z nią muszą codziennie męczyć się z fotoreporterami naruszającymi ich prywatność. Nie ma więc wątpliwości, że Padée wybrała najlepszą dla siebie życiową ścieżkę!

Zobacz także: Czy należy się martwić, kiedy śni nam się zmarła osoba? Sennik odpowie na wszystkie wątpliwości

Może cię zainteresować: Wnętrza domu Małgorzaty Kożuchowskiej wyglądają zjawiskowo. Aktorka pozwoliła sobie na luksusowe elementy

Pisaliśmy również o: Co jest sekretem urody Małgorzaty Kożuchowskiej? Gwiazda zdradziła z jakich zabiegów kosmetycznych korzysta