Zmiany w cenie prądu. Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka zapowiedział wprowadzenie taryfy socjalnej. Co ona oznacza?

Taryfa socjalna. Czym jest nowy pomysł rządu?

Na jakie podwyżki możemy liczyć? Źródło: swedishnomad.com
Na jakie podwyżki możemy liczyć? Źródło: swedishnomad.com

Jak poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka w rządzie przygotowywany jest projekt mający obniżyć rachunki za prąd w najuboższych gospodarstwach domowych. Jak przekonuje resort wprowadzenie rozwiązania planowane jest na polowe roku.

Podczas rozmowy w Radiu Plus minister przedstawił szczegóły przygotowywanego przez resort projektu. Jego założeniem jest obniżenie rachunków za energię elektryczną. Skorzystają na nim najbiedniejsi. Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka poinformował o tym, dla kogo ma być skierowana taryfa. Jak przyznał w Polsce zagrożonych ubóstwem energetycznym jest aż 6 procent gospodarstw domowych (według Instytutu Badań Strukturalnych). Niestety w polskim prawie nie ma jasno wyodrębnionych kryteriów ubóstwa energetycznego, dlatego tez zasady przyznawania ‘taryfy socjalnej” muszą zostać szczegółowo opracowane.

Podwyżka cen prądu. Źródło: muratorplus.pl
Podwyżka cen prądu. Źródło: muratorplus.pl

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUREK OWSIAK PODCZAS COROCZNEGO FINAŁU WOŚP ZBIERA OGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRE PRZEKAZUJE POTRZEBUJĄCYM. CZY W TYM ROKU JEST SZANSA NA REKORD

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE