Posłanka Lewicy z okręgu lubuskiego, Anita Kucharska-Dziedzic, dowiedziała się ile zarabiają księża w lubuskich szpitalach. Okazuje się, że nie mają oni na co narzekać. Kwoty ich zarobków zwalają z nóg.

Szpitalni kapelani nie mogą narzekać na brak pieniędzy

Jak poinformowała posłanka Lewicy, Anita Kucharska-Dziedzic, szpitalni kapelani pracują w oparciu o umowę o pracę. Duchowni w szpitalach podlegają prawom i obowiązkom, które dotyczą każdego pracownika, a ich składki są również opłacane przez pracodawcę, a nie przez Fundusz Kościelny.

Posłance Lewicy udało się również ustalić, że kapelani w szpitalach otrzymują dodatek stażowy - równie wysoki co dodatek lekarzy.

Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com

Obecność kapłanów w szpitalnych oddziałach jest prawnie nieuregulowane przez co dyrekcje mogę zatrudnić duchownych do świadczenia na rzecz chorych.

Suma ich zarobków jest zaskakująca. Ile wynosi?

Okazuje się, że w 2020 roku lubuskie szpitale przekazały na wypłaty dla kapłanów aż 564 tysiące złotych. Suma ta zwiększyła się o 6% w stosunku do roku 2019.

Składki duchownych pracujących w szpitalach są regulowane przez szpital, a nie przez Fundusz Kościelny.

Duchowni. Źródło: youtube.com
Duchowni. Źródło: youtube.com
Duchowni. Źródło: youtube.com

Za 2020 roku największą sumę wśród szpitalnych kapelanów zarobił ksiądz ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze - aż 142.332,61 zł.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO