Podczas emisji porannego programu TVP Info, „Woronicza 17”, doszło do mocnej wymiany zdań między politykami. Mowa była o zablokowanym koncie Donalda Trumpa na Twitterze oraz o ostatnich wydarzeniach w USA, m.in. w Kapitolu.

Sprzeczka między politykami w TVP Info

Portal Pikio zauważa, że słowna przepychanka miała miejsce podczas programu na żywo „Woronicza 17”. Jej stronami byli Piotr Ćwik i Jarosław Urbaniak, politycy, którzy komentowali ostatnie zdarzenia.

TVP Info, "Woronicza 17". Źródło: Youtube TVP Info
TVP Info, "Woronicza 17". Źródło: Youtube TVP Info

Wśród gości programu znaleźli się poseł z ramienia PO, Jarosław Urbaniak, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, Piotr Ćwik, poseł Marcin Horała z PiS oraz posłanka SLD, Anna Maria Żukowska.

Na początku dyskusja przebiegała w sposób pokojowy, jednak gdy doszło do komentowania wydarzeń z Kapitolu (przypomnijmy – tłum popleczników Donalda Trumpa wszedł doń i wywołał zamieszki), wywiązała się sprzeczka między politykami z PiS oraz PO.

Jarosław Urbaniak zauważył, że zablokowanie kont Donalda Trumpa jako podżegającego do agresji i kwestionującego wybory na portalach społecznościowych to dobra decyzja, stawiająca pewne granice i pokazująca, że nie wolno kłamać. Piotr Ćwik próbował przekonywać, że jeden z członków opozycji – poseł Tomasz Trela – zachęcał do „pójścia na Pałac Prezydencki”.

TVP Info, "Woronicza 17". Źródło: Youtube TVP Info
TVP Info, "Woronicza 17". Źródło: Youtube TVP Info

Wtedy Anna Maria Żukowska z SLD zabrała głos, zauważając, że wpis posła był ironiczny. Z kolei Jarosław Urbaniak z PO zauważył kąśliwie, że nowemu ministrowi Ćwikowi „nie wychodzi debiut”. „Pojechał pan po bandzie” – zakpił.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAN NOWICKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE SZCZEPIEŃ POZA KOLEJNOŚCIĄ. JEGO SŁOWA ZASKOCZYŁY KOLEGÓW ZE ŚRODOWISKA ARTYSTYCZNEGO

O tym się mówi w Polsce: SZYKUJĄ SIĘ WYSOKIE MANDATY ZA NIEPRZESTRZEGANIE TYCH PRZEPISÓW. WKRÓTCE WCHODZI NOWA NOWELIZACJA ODNOŚNIE SEGREGACJI ŚMIECI. CO TRZEBA WIEDZIEĆ

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY JEDNAK NIE SPOTKA SIĘ Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CZY W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ DOSZŁO DO KOLEJNYCH KŁÓTNI? NOWE FAKTY

Z życia gwiazd: MAŁGORZATA I RADOSŁAW MAJDANOWIE WYBRALI SIĘ NA DŁUGO OCZEKIWANA WAKACJE. GDZIE PRZEBYWA PARA? TE WIDOKI ROBIĄ WRAŻENIE