500 plus to jedno ze świadczeń, które przysługują rodzicom. Obecnie pieniądze przyznawane są na każde dziecko. Okazuje się, że wkrótce może ich zabraknąć. Czy to prawda?

Czy zabraknie pieniędzy na program 500 plus?

Rząd kilka razy podkreślał, że pieniądze na 500 plus i inne programy socjalne, pochodzą z uszczelniania luki vatowskiej. Główny ekonomista Pracodawców RP, dr Sławomir Dudek, wątpi jednak by pieniędzy było na tyle dużo żeby mogły pokryć wszystkie programy socjalne i tarcze finansowe.

500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

Specjaliści wyliczyli, że z uszczelniania podatku VAT mamy 22 mld zł, czyli połowę potrzebnych funduszy na program 500 plus. A do tego dochodzą jeszcze inne programy socjalne, takie jak między innymi: 13-tka i 14-tka.

Opinie ekspertów na temat źródeł finansowania programów socjalnych są zaskakujące

Ponadto pracodawcy RP skupili się na Stabilizującej Regule Wydatkowej, z której wynika bilans zwiększenia lub zmniejszenia się danin publicznych. Z obliczeń wynika, że Polacy zapłacą 8 mld więcej.

„Rząd jedną ręką trochę oddaje. Chwilę potem obiema już rękoma zabiera" – powiedział jeden z ekspertów.

500 Plus/Youtube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
500 Plus/Youtube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Resort rodziny zapewnił jednak w grudniu, że pieniądze na 500 plus są zabezpieczone w budżecie na 2021 rok. Ponadto znalazły się tam również inne programy socjalne, między innymi: Dobry start na rozpoczęcie roku szkolnego czy 13. emerytura.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO