Jak podaje portal "Pikio", rząd zamierza wprowadzić "nowy polski ład", który zakłada zwalczenie epidemii koronawirusa i odbicie gospodarcze. Nie da się ukryć, że epidemia koronawirus odbiła się nie tylko na naszym zdrowiu, ale także na gospodarce. Od wielu tygodni nieczynne są hotele, muzea, kina, teatry, aquaparki i siłownie, a restauracje i bary mogą serwować dania wyłącznie na wynos. Premier Mateusz Morawiecki ma nadzieję, że dzięki szczepieniom na Covid-19 jeszcze w tym roku nastąpi istotne odbicie i wzrost gospodarczy.

Premier Mateusz Morawiecki z nadzieją patrzy w przyszłość

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że ważna jest nie tylko doraźna pomoc przedsiębiorcom, ale także patrzenie w przyszłość "by wówczas szybko ruszyć do gospodarczego wyścigu". Szef rządu zapowiedział, że już niebawem przedstawi wspólnie z ministrami załorzenia "uderzenia gospodarczego".

Szef Rady Ministrów przyznał, że na plan odbudowy krajowej gospodarki obejmuje również nowe podatki, choć jak zapewnia ich wprowadzeniu nie przyświecał cel fiskalny. Mowa tu między innymi o podatku cukrowym, czy podatku od "małpek". To jedna nie koniec nowych danin.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie podatku handlowego, w którego wprowadzeniu również "nie chodzi o efekt fiskalny", ale o pomoc dla małych i średnich firm działających na polskim rynku.

Działania planowane przez rządących ich zdaniem, mają pomóc naszrmu krajowi podnieść się z kryzysu gospodarcego wywołanego epidemią koronawirusa.

Myślicie, że nowe pdatki pomogą wydźwignąć się z ryzysu, z jakim mamy obecnie do czynienia?

To też może cię zaiteresować: Kilkaset tysięcy rodziców może dostać więcej pieniędzy na dzieci. Jeśli spełnią warunki, czekają ich spore podwyżki. Kto dostanie dodatkową gotówkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nauka zdalna zostanie przedłużona? Nowe informacje. Kiedy będą szanse na powrót uczniów do szkół

O tym się mówi: Dwuletnia Mia marzy o zrobieniu pierwszego kroku. Bez twojej pomocy jej się to nie uda