Obostrzenia, które weszły w życie w grudniu, obowiązują do 17 stycznia. Tego samego dnia skończą się ferie zimowe. Są to szczególne ferie – ze względu na pandemię podjęto decyzję o zorganizowaniu ich w tym samym terminie w całym kraju, co więcej, przez zamknięte hotele niemożliwe są także wyjazdy na terenie kraju.

Pojawiają się już pierwsze pytania, co dalej – czy po 17 stycznia dzieci wrócą już do szkół, czy czeka je kontynuacja nauki zdalnej? Na to pytanie odpowiedzi szukał portal Lelum.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube BestVids
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube BestVids

Kiedy zakończy się nauka zdalna?

Odpowiedź na pytanie o koniec nauki zdalnej może nie być zadowalająca dla wielu rodziców. Prawdopodobnie bowiem nie zakończy się ona wraz z końcem ferii.

Pierwsze głosy mówią, że e-lekcje potrwają jeszcze jakiś czas. Zdaniem Sławomira Broniarza, szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych mogą wrócić do szkół dopiero w kwietniu.

Jest to tym bardziej prawdopodobne, że ostatnia wypowiedź ministra edukacji Przemysława Czarnka ujawniła, iż 18 stycznia powróci nauczanie na miejscu, ale prawdopodobnie tylko dla uczniów klas 1-3 – a i to nie jest jeszcze przesądzone, ponieważ wszystko zależy od danych dotyczących koronawirusa.

Szkoła. Źródło: Youtube Telewizja Mazury
Szkoła. Źródło: Youtube Telewizja Mazury

Sławomir Broniarz uważa, że realny może być powrót starszych uczniów do szkół najszybciej w kwietniu. Zauważa także, że jest to sytuacja szczególnie trudna dla maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości wyłącznie zdalnie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY PO 17 STYCZNIA WRÓCIMY DO NORMALNOŚCI? WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE RZĄD SZYKUJE DLA NAS NOWE OBOSTRZENIA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ PIOTR MÜLLER

O tym się mówi w Polsce: MINISTERSTWO POTWIERDZIŁO DONIESIENIA. MOWA O REKOMPENSACIE FINANSOWEJ W WYSOKOŚCI 80 PROCENT. WICESZEF RESORTU ZDRADZIŁ WSZELKIE SZCZEGÓŁY

O tym się mówi na świecie: POWSTANIE REJESTR ANTYSZCZEPIONKOWCÓW? PIERWSZY KRAJ W EUROPIE INFORMUJE O SPORZĄDZENIU SPISU OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA

Z życia gwiazd: ANDRZEJ PIASECZNY OBCHODZI OKRĄGŁE URODZINY! WOKALISTA WZNIÓSŁ ZASKAKUJĄCY TOAST. MÓWI O PARTIACH POLITYCZNYCH. WŚRÓD GOŚCI NERGAL I MAJKA JEŻOWSKA