Tadeusz Rydzyk nazywany jest także toruńskim biznesmenem. Trzeba przyznać, że duchowny ma głowę do interesów, a poza okazałym majątkiem może pochwalić się m.in. własnym radiem, telewizją, placówką oświatową czy fundacją – i to jeszcze nie wszystko.

Warto jednak przyjrzeć się, skąd redemptorysta z Torunia znajduje pieniądze na swoją działalność. Czy są to źródła podobne do „samochodów od bezdomnego”? Nie do końca – dostaje gotówkę także z podatków. Jednym z organów, który wspiera jego działalność, jest… Ministerstwo Zdrowia.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk dostaje pieniądze z Ministerstwa Zdrowia

Portal Gazeta zauważa, że duchowny, a raczej jego fundacja „Lux Veritas”, czyli wydawca telewizji Trwam, otrzymał sporo pieniędzy. Tylko w 2020 roku mowa o kwocie – bagatela – 420 tysięcy złotych!

Dlaczego MZ płaci pieniądze Tadeuszowi Rydzykowi? Okazuje się, że środki miały zostać przeznaczone na promocję walki z nowotworami. Nie wiadomo jednak, czy w jakikolwiek sposób sprawdzono, czy środki rzeczywiście zostały przeznaczone na pierwotny cel.

Za otrzymaną gotówkę TV Trwam miała stworzyć spoty oraz audycje o temacie zwalczania nowotworów, a także dodawać w „Rozmowach niedokończonych” informacje na temat programu Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja
Tadeusz Rydzyk. Źródło: Youtube Radio Maryja

Według dziennikarskiego śledztwa mediów o strategii wspomniano jedynie w jednym odcinku oraz trzech innych programach. Ministerstwo Zdrowia nie potrafi wytłumaczyć, czy, kto i w jaki sposób sprawdzał, czy pieniądze zostały wydane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Już wcześniej Krzysztof Brejza, senator PO, udowodnił, że przez trzy lata Ministerstwo Zdrowia przelało Tadeuszowi Rydzykowi niemal milion złotych, również na promocję walki z nowotworami.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY PO 17 STYCZNIA WRÓCIMY DO NORMALNOŚCI? WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE RZĄD SZYKUJE DLA NAS NOWE OBOSTRZENIA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ PIOTR MÜLLER

O tym się mówi w Polsce: MINISTERSTWO POTWIERDZIŁO DONIESIENIA. MOWA O REKOMPENSACIE FINANSOWEJ W WYSOKOŚCI 80 PROCENT. WICESZEF RESORTU ZDRADZIŁ WSZELKIE SZCZEGÓŁY

O tym się mówi na świecie: POWSTANIE REJESTR ANTYSZCZEPIONKOWCÓW? PIERWSZY KRAJ W EUROPIE INFORMUJE O SPORZĄDZENIU SPISU OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA

Z życia gwiazd: ANDRZEJ PIASECZNY OBCHODZI OKRĄGŁE URODZINY! WOKALISTA WZNIÓSŁ ZASKAKUJĄCY TOAST. MÓWI O PARTIACH POLITYCZNYCH. WŚRÓD GOŚCI NERGAL I MAJKA JEŻOWSKA