Jak podaje portal "Pikio", premier Mateusz Morawiecki, podobnie ja wszyscy Polacy z zapartym tchem śledził ostatni z czterech konursów w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Szefowi rządu trudno było powstrzymać emocje, nic diwnego reprezentanci naszego kraju, z Kamilem Stochem na czele, po raz kolejny zachwycili.

Gratulacje dla polskich skoczków

Po dwóch dekadach od triumfu W Turnieju Czterech Soczni Adama Małysza, po Złotego Orła w Bischofshofen sięgnął Kamil Stoch. Jednak zachwycił nie tylko Stoch. Pozostali repreentanci również pokazali się z dobrej strony, o czym świadczy fakt, że w czołowej 15 było ich aż czterech.

Kamil Stoch/YouTube @TVP Sport

Radości z wygranej Kamila Stocha nie krył również premier Mateusz Morawiecki, który w mediach społecznościowych wskazał, że to piąty triumf polskiego skoczka w Turnieju Czterech skoczni. Jako pierwszy dokonał tego wspominany już Adam Małysz w sezonie 2000/2001. Trzykrotnie po "Złotego Orła" sięgnął Kamil Stoch (sezon 2016/2017, 2017/2018 i 2020/2021), a raz Dawid Kubacki (sezon 2019/2020).

Premier Mateusz Morawiecki, nie ukrywał emocji związanych z triumfem Kamila Stocha. Dodał, że brakuje mu słów, którymi mógłby opisać uczucie, jakie wywołała w nim wygrana reprezentanta Polski. Mateusz Morawiecki pogratulował nie tylko Kamilowi, ale także Dawidowi Kubackiemu, Piotrowi Żyle, Andrzejowi Stękale, Aleksandrowi Zniszczolowi oraz całej reprezentacji Polski i jej trenerowi Michalowi Doležalowi.

Radość z wygranej Polaka jest tym większa, że o mały włos moglibyśmy nie wziąć udziału w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, przed pierwszymi zawodami test na koronawirusa u Klemensa Murańki dał niejednoznaczny wynik, co przełożyło się na decyzję o niedopuszczeniu naszych skoczków do udziału w nich. Ostatecznie testy powtórzono i po uzyskaniu wyników negatywnych Polacy wystartowali.

Śledziliście wczorajszy konkurs?

To też może cię zainteresować: Kamil Stoch zachwyca i wzrusza wszystkich Polaków! Dawny trener naszego skoczka jest pełen nadziei

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta o polskich korzeniach i jej dziadek poszukują krewnych-Polaków. Proszą o pomoc w odszukaniu rodziny

O tym się mówi: Edyta Górniak postanowiła odpuścić sobie mężczyzn? Jej najnowsze słowa zaniepokoiły wiele osób. Piosenkarka smutno o swoim życiu uczuciowym