Medycyna w ostatnim czasie potrafi naprawdę mocno zaskakiwać. Dzięki rozwiniętej technologii ratowanych jest coraz więcej ludzkich żyć, przywraca lub zyskuje się także komfort życia (jak w przypadku niesłyszącej dziewczynki, która dzięki aparatowi słuchowemu w wieku kilku tygodni po raz pierwszy usłyszała swoich rodziców).

Niektóre historie brzmią zdumiewająco, a poniższa z pewnością do nich należy. Lekarze dokonali prawdziwego cudu!

Szpital/Youtube @Warszawa
Szpital/Youtube @Warszawa

Kobieta z pękniętą aortą urodziła dziecko

Super Express zwrócił uwagę na przypadek, który dla śląskich lekarzy okazał się być jednym z wielu cudów, których dokonali! Chodzi o kobietę, która miała pękniętą aortę.

Ciężarna pacjentka nie tylko przeżyła, ale i urodziła dziecko! To niezwykła historia. Udało się to dzięki ogromnemu wysiłkowi lekarzy, ich doświadczeniu oraz walce o życie nie tylko mamy, ale i malucha.

Historię opisał na Facebooku dr hab. Michał Zembala ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jak zrelacjonował kardiochirurg, kobieta miała pękniętą aortę, jednak poród się udał!

Co więcej, mama i dziecko są już w domu. Ginekolodzy i kardiochirurdzy zaangażowani w walkę o dwa życia uratowali chorą i jej malucha. Najpierw podano kobiecie znieczulenie, a następnie rozpoczęto operację.

Lekarze nie tylko uratowali życie kobiety, ale również przeprowadzili cesarskie cięcie. Dziś mama oraz jej dziecko czują się już dobrze i są w domu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KAMIL STOCH Z TRZECIM ZŁOTYM ORŁEM! SKOCZEK DAŁ KIBICOM OGROM RADOŚCI. WYGRAŁ TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI 20 LAT PO LEGENDARNYM ZWYCIĘSTWIE ADAMA MAŁYSZA

O tym się mówi w Polsce: ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI TO NIE TYLKO PRESTIŻ, ALE I SPORE PIENIĄDZE. ILE ZAROBIŁ KAMIL STOCH NA WYGRANEJ W TCS? W GRZE DUŻA WYGRANA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA W CIĄŻY CZUŁA SIĘ ŹLE. PO PORADZIE NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. CIAŁO JEJ DZIECKA POKRYWAŁY ZNAMIONA. CO STAŁO SIĘ POTEM

Z życia gwiazd: MARCIN DUBIENIECKI JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ CÓRKI! BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ CHWALI SIĘ W SIECI SUKCESEM SWOJEJ POCIECHY