Okres okołoświąteczny to co roku czas kolędy. Podczas niej księża spacerują od domu do domu, jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa zwyczaj ten w większości parafii został zaniechany.

Okazuje się jednak, że duchowni z niektórych świątyń podjęli decyzję o tradycyjnym przeprowadzeniu kolędy. Co ciekawe, niektórzy posunęli się o krok dalej, prezentując... cennik.

Ksiądz przygotował cennik za kolędę

Portal Pikio zauważa, że nie dość, iż kolęda w samym środku pandemii będzie się odbywać w sposób tradycyjny, tj. przez wizyty duchownego w domach parafian, to jeszcze ksiądz postanowił ustalić odgórny cennik.

Ksiądz YouTube
Ksiądz YouTube

Wierni nie mogli uwierzyć, gdy na stronie internetowej swojego kościoła otrzymali informację na temat tego, jakie kwoty należy przygotować na wizytę duszpasterską. Przypadek został zgłoszony do Kurii Diecezjalnej.

Nie ma co ukrywać – w samym środku pandemii przeprowadzanie wizyt duszpasterskich nie jest bezpieczne, dlatego w większości polskich parafii postanowiono odejść od tego zwyczaju. Jednak nie w przypadku tej mazowieckiej świątyni.

Sam proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej z Krajkowa ogłosił, że kolęda odbędzie się w sposób tradycyjny, a na domiar tego przedstawił cennik, który wprost określał, jakie kwoty powinno się przekazać mu za kolędę.

Za wizytę w domu u osoby samotnej ksiądz liczy sobie 100 złotych, zaś u rodziny – aż 200 złotych. Wspomniano jednak, że duchowny pojawi się jedynie w domach, do których otrzyma zaproszenie. W jaki sposób miałoby zostać wręczone?

Ksiądz/screen Youtube
Ksiądz/screen Youtube

W przypadku osób mieszkających w domach jednorodzinnych domownicy powinni czekać nieopodal posesji na duchownego, zaś osoby przebywające w mieszkaniach – zostawić w drzwiach lub przed nimi kartkę „zapraszamy” bądź święty obrazek.

Po zgłoszeniu do Kurii Diecezjalnej w Płocku ksiądz obiecał jednak, że przeprosi wiernych za umieszczenie cennika i usunął go ze strony internetowej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KAMIL STOCH Z TRZECIM ZŁOTYM ORŁEM! SKOCZEK DAŁ KIBICOM OGROM RADOŚCI. WYGRAŁ TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI 20 LAT PO LEGENDARNYM ZWYCIĘSTWIE ADAMA MAŁYSZA

O tym się mówi w Polsce: ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI TO NIE TYLKO PRESTIŻ, ALE I SPORE PIENIĄDZE. ILE ZAROBIŁ KAMIL STOCH NA WYGRANEJ W TCS? W GRZE DUŻA WYGRANA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA W CIĄŻY CZUŁA SIĘ ŹLE. PO PORADZIE NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. CIAŁO JEJ DZIECKA POKRYWAŁY ZNAMIONA. CO STAŁO SIĘ POTEM

Z życia gwiazd: MARCIN DUBIENIECKI JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ CÓRKI! BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ CHWALI SIĘ W SIECI SUKCESEM SWOJEJ POCIECHY