Jak podaje portal "Lelum", w poniedziałek o godzinie 11 odbyła się niespodziewana konferencja szefa resortu zdrowia, Adama Niedzielskiego oraz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka. Konferencja dotyczyła kwestii związanych ze szczepieniami na Covid-19 oraz obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa.

Szczepienia na Covid-19

Michał Dworczyk, szef KPRM przedstawił informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień. Wskazał, że od poniedziałku 4 stycznia do wiadomości publicznej będą przekazywane informacje dotyczące liczby zaszczepionych osób. Będzie ona przypominała dzienne raporty związane z koronawirusem.

Do 15 stycznia dane te mają być przedstawiane w uproszczony sposób, a po 15 stycznia ruszyć ma podstrona zawierająca pełne dane, które mają uwzględniać dane demograficzne oraz dostawy.

W czasie konferencji poruszono kwestie szczepień poza kolejnością i znalezieniu się na tej liście osób znanych. Sprawa wywołała ogromne poruszenie. Sam Adam Niedzielski nie krył swojego oburzenia takim zachowaniem, które było dla niego nie tylko naruszeniem zasad ale i postaw etycznych.

Michał Dworczyk/YouTube @Super Express

Łagodzenie obostrzeń

Szef resortu zdrowia na konferencji odniósł się do kwestii łagodzenia obostrzeń. Adam Niedzielski wskazał, że liczba odnotowywanych po okresie świąteczno-noworocznym zaważy na tym, jak będą wyglądały obostrzenia po 17 stycznia. Zapowiedział możliwość złagodzenia części obostrzeń.

Adam Niedzielski w trakcie konferencji zaapelował do wszystkich Polaków o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń i zaleceń, bo tylko w ten sposób możliwe jest powstrzymanie epidemii koronawirusa.

Adam Niedzielski/ YouTube @Onet News
Adam Niedzielski/ YouTube @Onet News
Adam Niedzielski/YouTube @Onet News

Myślicie, że realne jest złagodzenie obostrzeń po 17 stycznia?

To też może cię zainteresować: Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister zdrowia wypowiedział się na temat decyzji rządu. Rodzice zastanawiają się, co stanie się po feriach zimowych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Największe wpadki w nowym hicie TVP. Serial przyciąga setki tysięcy telewidzów, czujne oko może wyłapać sporo błędów

O tym się mówi: 1,5 miliona Polaków musi udać się do urzędów i wypełnić swój obowiązek. To niezwykle ważne. Kogo dotyczy