Uwaga! Niezwykle ważna informacja właśnie pojawiła się na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia. Okazuje się, że czas izolacji po potwierdzeniu przypadku zakażenia koronawirusem wśród domowników jest znacznie dłuższy niż wszyscy myślą. Ile zatem wynosi?

Trwająca od wielu miesięcy pandemia groźnego i szybko rozpowszechniającego się koronawirusa zarówno w Polsce, jak i na całym świecie wprowadziła niemały chaos w wielu płaszczyznach funkcjonowania.

Jak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia osoba, u której potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem musi przebywać na kwarantannie domowej bądź w szpitalu znacznie więcej niż dziesięć dni, a jeszcze więcej domownicy z nią zamieszkujący!

Ile czasu trwa kwarantanna domowa?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o dwóch etapach, przez które przechodzą osoby mieszkające z osobą chorą.

Pierwszy etap, czyli tak zwane narażenie ciągłe trwa przez cały okres choroby osoby zakażonej. Następny, nazwany okresem ponarażeniowym to etap trwający dodatkowe siedem dni od zakończenia kwarantanny osoby chorej.

Oznacza to, że kiedy domownik przejdzie koronawirusa i jego kwarantanna się zakończy, jego współlokatorzy będą musieli przebywać w izolacji jeszcze siedem dni!

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że taka kwarantanna może zatem potrwać naprawdę długo!

fot. screen youtube