Od pewnego czasu głośno zrobiło się o sprawie niesamowicie wysokich cen, jakie wprowadziła administracja cmentarza na cmentarzu w Brzezinach, pod Łodzią. Mieszkańcy są oburzeni takim obrotem spraw i ujawniają coraz to nowsze szczegóły dotyczące całego zamieszania.

Spór trwa już ponad rok

- Ofiara kościelna jest związana z dobrowolnością. Wynika z potrzeby serca. Jeśli jest przymusem, to staje się już nie ofiarą, lecz zapłatą, a nawet haraczem – twierdzi lider protestów, jakie organizowane są w Brzezinach w sprawie niesamowicie wysokich opłat na cmentarzach – Sławomir Pawlik. Mężczyzna założył także stronę „Stop cmentarnemu wyzyskowi”.

Na stronie „Stop cmentarnemu wyzyskowi” opublikowano ostatnio rachunek, jaki zarządca cmentarza wystawił rodzinie, która postawiła pomnik swojemu zmarłemu bliskiemu. Kwota do zapłaty wynosi 920 złotych!

- Opłata za wjazdy kamieniarzy jest pobierana na wszystkich cmentarzach (również komunalnych), jest to ofiara kamieniarza za zarobkowanie na nie swoim terenie – tłumaczył ks. Zbigniew Tracz, kanclerz kurii.

Z takim wyjaśnieniem nie zgadzają się natomiast mieszkańcy Brzezin, bowiem to nie kamieniarz, a rodzina zmarłego musi uiścić tę opłatę.

"Opłata za wjazd kamieniarzy jest pobierana na wszystkich cmentarzach (również komunalnych), a jest to ofiara...

Posted by STOP cmentarnemu wyzyskowi on Monday, September 7, 2020

Mieszkańcy Brzezin są oburzeni!

Obecnie administratorem cmentarza w Brzezinach jest Archidiecezja Łódzka. Zarządza ona także cmentarzami w Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Pabianicach oraz Zgierzu. Tam, ceny są więc identyczne.

To jednak nie koniec absurdów jakie mają miejsce na cmentarzu w Brzezinach. Mieszkańcy skarżą się także na wysokość kosztów pochówku. Jak się okazuje, w Brzezinach wynosi on 10 tysięcy złotych! Obecnie o całej sytuacji powiadomiono także papieża Franciszka.

Dodatkowo mieszkańcy Brzezin zgłosili się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie toczy się już postępowanie w sprawie nadużyć archidiecezji. Uważają bowiem, że ze względu na to, iż w Brzezinach jest obecnie tylko jeden cmentarz, to archidiecezja wykorzystuje to i narzuca ceny, które są po prostu nieprzyzwoite. Mieszkańcy otrzymali poparcie m.in. Dariusza Jońskiego oraz Hanny Gill – Piątek.

Posted by STOP cmentarnemu wyzyskowi on Friday, April 17, 2020

Jak informował portal "Życie": RODZINA I FANI ANDRZEJA STRZELECKIEGO SĄ ZASKOCZENI TAKIM ROZWIĄZANIEM? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEJ PROPOZYCJI OD PRODUCENTÓW "KLANU"

Przypomnij sobie: BYŁY MINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, CO JUŻ WKRÓTCE CZEKA POLAKÓW. NIE TYLKO KORONAWIRUS JEST DLA NAS ZAGROŻENIEM

Portal "Życie" pisał również: PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY BĘDZIE PRZEPROWADZAĆ KONTROLE W DOMACH. CO BĘDĄ SPRAWDZAĆ I JAKIE SĄ KARY